Rövidpályás úszó-ob: Senánszky Petra uszony nélkül is aranyos
Szerző: MTI | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.12.11. 21:10 | Frissítve: 2019.12.11. 21:20
Kaposvár - Az uszonyos úszás királynője nyerte az 50 m gyorsot a rövid pályás magyar bajnokságon. Hosszú Katinka három aranyéremmel kezdte az ob-t.
Hosszú Katinka három számban diadalmaskodott a Kaposváron, a dr. Csík Ferenc versenyuszodában zajló rövidpályás országos bajnokság nyitónapján.
A háromszoros olimpiai bajnok - aki a vasárnap befejeződött 25 méteres kontinensviadalon Glasgow-ban négy aranyat nyert - szerdán 100 méter vegyesen, 200 méter pillangón és 100 méter mellen sem talált legyőzőre.
A skóciai Eb-t kihagyó nagymedencés világbajnok Milák Kristófot, a 200 méter pillangó világcsúcstartóját nem tudták megszorongatni legerősebb számában.
A négynapos viadalon induló hajdú-bihariak közül szerdán Senánszky Petra aranyérmet nyert, Holoda Péter bejutott a nyolcas döntőbe, míg Suba Zsófi és Gál Kincső a B-döntőben szerepelhetett.
Férfiak
100 m vegyes:
1. Kozma Dominik (BVSC-Zugló) 53.26 másodperc
2. Sós Dániel (Vasas SC) 53.30
3. Cseh László (BVSC-Zugló) 53.63
50 m gyors:
1. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 21.18 másodperc
2. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.59
3. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 21.65
8. Holoda Péter (Debreceni Sportcentrum-Sportiskola) 22.17
100 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 50.78 perc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 52.07
3. Balog Gábor (Győri Úszó SE) 52.73
200 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:52.57 perc
2. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:54.18
3. Verrasztó Dávid (FTC) 1:54.54
100 m mell:
1. Szilágyi Csaba (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 58.08 másodperc
2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 58.40
3. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 59.42
Nők
800 m gyors:
1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 8:26.23 perc
2. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:31.81
3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 8:33.21
100 m vegyes:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim) 58.57 másodperc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:00.51
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.73
50 m gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni Sportcentrum-Sportiskola) 24.76 másodperc
2. Kurdi Zsófia (DMTK-KVSE) 24.88
3. Gyurinovics Fanni (DMTK-KVSE) 25.24
100 m hát:
1. Ilyés Laura Vanda (Százhalombattai VUK SE) 58.62 másodperc
2. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 58.88
3. Szilágyi Gerda (Stamina TK) 59.17
200 m pillangó:
1. Hosszú Katinka 2:04.36 perc
2. Kapás Boglárka (UTE) 2:05.80
3. Jakabos Zsuzsanna 2:06.83
B-döntő, 3. Gál Kincső (Debreceni Sportcentrum-Sportiskola) 2:15.96
100 m mell:
1. Hosszú Katinka 1:06.29 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:06.73
3. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:07.15
B-döntő, 2. Suba Zsófi (Hajdúszoboszlói Árpád SE) 1:10.55
4x100 m vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 3:25.85 perc
2. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 3:29.01
3. BVSC-Zugló 3:29.71
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)