Labdarúgó MK: drámai meccsen, a hosszabbításban győzte le a DEAC az NB II-es ellenfelét
Szerző: Árvay Sándor | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.09.21. 20:55 | Frissítve: 2019.09.21. 22:11
Debrecen - A Loki simán, a DEAC bravúros játékkal, a Berettyó büntetőkkel jutott tovább, csak a Hajdúszoboszló búcsúzott a kupától.
A Lokival két Magyar Kupa-elsőséget ünnepelt Kondás Elemér az NB III-as DEAC szakvezetőjeként is győzelemnek örülhetett a Nagyerdei Stadionban.
Nagy Zoltán, Bárány Donát és Bíró Péter DEAC-továbbjutást ünnepelnek
Az egyetemisták az NB II-es Csákvár csapatát fogadták a szombat esti összecsapáson. A nagy harcot, fordulatos játékot hozó rendes játékidőben mindkét együttes lőhetett volna gólt (a hazaiak Bárány Donát révén három ziccert is kihagytak), ám végül hossszabbításra került sor.
A századik születésnapját ünneplő DEAC a 101. percben mintaszerű góllal jutott vezetéshez: Kertész indította a bal oldalon remek labdával Urbint, aki teketóriázás nélkül középre adott, s a nagyszerű ritmusban érkező Bárány ekkor már nem hibázott. A vezető gól után Urbinnak voltak további lehetőségei, hogy növelje az előnyt, ám végül Bíró Péter jegyezte a második debreceni gólt, amikor a 112. percben Bárány közeli lövését követően a csákvári kapusról kipattanó labdát a vendégek kapujába bombázta. A hajrában a végig kiválóan védő Szabados kapusnak is volt újabb feladata, ám nem sikerült tartani az eredményt, s így a debreceniek bravúros játékkal léptek a következő fordulóba.
A 2-0-as DEAC-győzelem mellett a délutáni programban még két hajdúsági együttes, az NB I-es Loki és a megyei I. osztályban szereplő Berettyóújfalu is kiharcolta a továbbjutást - megyénk csapatai közül csupán a Hajdúszoboszló volt kénytelen búcsúzni.
A labdarúgó Magyar Kupa első főtáblás fordulójába már bekapcsolódtak az NB I-es és NB II-es csapatok is. A szombaton szerepelt mind a kilenc NB I-es gárda nyert, a Kisvárda vasárnap játszik, az FTC és a ZTE pedig (mivel vasárnap egymás ellen mérkőzik az elmaradt bajnoki összecsapás pótlásán) szerdán vívja kupameccsét.
MAGYAR KUPA
6. forduló (főtábla, 1. forduló)
Sárvár (NB III) - DVSC 0-3 (0-1)
DVSC: Kosicky – Bényei, Kinyik, Barna, Ferenczi – Csősz, Haris – Szécsi, Adeniji (Tőzsér, 77.), Varga (Bouoli, 70.) – Trujics (Pintér, 60.) - Vezetőedző: Herczeg András
Gólok: Adeniji (19., 49. és 61.)
Debreceni EAC (NB III) – Aqvital FC Csákvár (NB II) 2-0 (0-0, 0-0, 1-0)
DEAC: Szabados - Nagy Z., Papp, Balogh (Krajcsó, 69.), Szabó, Bíró, Ramos, Sándor, Sidibe (Urbin, 29.), Karikás (Kertész, 84.), Bárány. - Edző: Kondás Elemér.
Berettyóújfalu (Hajdú-Bihar megyei I.) – Szajol (Jász-Nagykun-Szolnok megyei I.) 2-2 (1-0), büntetőkkel 5-4
Berettyóújfalu: Sándor M. - Kardos, Szabó G. (Nagy D., 46.), Nagy B., Magyar, Csordás (Békési D., 13.)), Nagy I. R., Jancsó, Polonio-Guerreiro, Ertsey (Sándor Sz., 75.), Nagy II. R.
Gólok: Jancsó (19.), Sándor Sz. (99.), illetve Szentmiklósi (51.), Nagy II. R. (öngól, 120.)
A büntetőrúgásoknál Magyar Sz., Nagy I. R., Nagy B., Jancsó és Kardos is sikeres volt, a szajoliak csak 4 lövésüket értékesítették, így az újfaluiak jutottak a következő fordulóba.
Magyar Mélyépítő Hajdúszoboszlói SE (Hajdú-Bihar megyei I.)– Vép VSE (Vas megyei I.) 2–3
Hajdúszoboszló: Somogyi - Nagy L., Bujtor (Pap, 46.), Lénárt (Johan, 76.), Kálmán, Jeges (Békési, 63.), Gali, Sólyom, Bernáth, Dobi, Nagy J.
Gólok: Kálmán (55.), Sólyom (büntetőből, 81.), illetve Illés (33.), Varga (36.) és Wágner (61.)
További eredmények
Eger (NB III) - Mol Fehérvár 2-4
Érd (NB III) – Diósgyőr 0–1
Putnok (NB III) – Paks 0–5
Dunaharaszti (NB III) – Budapest Honvéd 1–7
Bonyhád (Tolna megyei I.) – Puskás Akadémia 0–5
Hévíz (NB III) – Mezőkövesd 0–6
Hatvan (NB III) – Újpest 0–2
Soltvadkert (Bács-Kiskun megyei I.) – Kaposvár 0–4
Unione FC (BLSZ I.) – MTK (NB II) 0-1
Hódmezővásárhely (Csongrád megyei I.) – Budaörs (NB II) 0–4 – hosszabbítás után
Kelen SC (NB III) – Vác NB II) 0–3
Újfehértó SE (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.) – Ajka (NB II) 2–6
Velence (Fejér megyei I.) – Szeged-Csanád-GA (NB II) 1–3
Edelény (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.) – Siófok (NB II) 0–7
Körösladány (Békés megyei I.) – Békéscsaba (NB II) 1–5
Salgótarján (Nógrád megyei I.) – Szolnok (NB II) 2–2, 11-esekkel: 15–14
Balassagyarmat (NB III) – Dorog (NB II) 2–2, 11-esekkel: 2–3
Szentlőrinc (NB III) – Gyirmót (NB II) 0–1
Heves (Heves megyei I.) – Füzesgyarmat (NB III) 1–3
Cegléd (NB (III) – Pápa (NB III) 1–2
Nagykanizsa (NB III) – Veszprém (NB III) 1–0
Tamási (Tolna megyei I.) – Tihany (Veszprém megyei I.) 4–1
Balatonlelle (NB III) – Dabas (NB III) 1–3
Sopron (Győr-Moson-Sopron megyei I.) – Kecskéd (Komárom-Esztergom megyei I.) 3–1
Csorna (Győr-Moson-Sopron megyei I.) – Tatabánya (Komárom-Esztergom megye I.) 0–2
Villány (Baranya megyei I.) – Tiszaújváros (NB III) 0–8
Pétervására (Heves megyei I.) – Ménfőcsanak (NB III) 1–1, 11-esekkel: 2–4
Nagyecsed (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.) – Nagybajom (Somogy megyei I.) 1–1, 11-esekkel: 3–4
Balatoni Vasas (Somogy megyei I.) – Kecskeméti LC (Bács-Kiskun megyei I.) 4–2
Gyenesdiás (Zala megyei I.) – Dabas (NB III) 1–2
Andráshida (Zala megyei I.) – Kecskeméti TE (NB III) 0–6
Szekszárdi UFC (NB III) – Lipót SE (NB III) 2–2, 11-esekkel: 3–4
Ajka Kristály SE (Veszprém megyei I.) – Balkány (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei I.) 1–1, 11-esekkel: 3–4
Berkenye (Nógrád megyei I.) – Ózd (NB III) 2–4
Egerszalók (Heves megyei I.)– Pécsi MFC (NB III) 1–6
Bogács (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.) – III. Ker. TVE (NB III) 0–5
Maglód (Pest megyei I.) – MVSC-Miskolc (Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I.) 6–0
Szegedi VSE (Csongrád megyei I.) – Bicskei TC (NB III) 4–0
Mór (Fejér megyei I.)– Kozármisleny (NB III) 0-2
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)