Ismét díjazta legkiválóbb sportolóit a DSI Debrecen – fotókkal, videóval
Szerző: Dehir | info@dehir.hu Közzétéve: 2024.02.08. 20:00 | Frissítve: 2024.02.09. 13:07
Debrecen - A 2023-as év legkiválóbb teljesítményeit ismerték el a DSI Debrecen gáláján. Vidéken Debrecenben áll rendelkezésre a legtöbb és legnagyobb sportinfrastruktúra, hangsúlyozta a díjátadón Papp László polgármester.
A DSI Debrecen gáláján minden évben díjazzák a szakosztályok legjobb sportolóit és edzőiket, valamint a legjobb női és férfi utánpótlás és felnőtt sportolóit, az év edzőjét, mindemellett átadják a jó tanuló-jó sportoló elismeréseket, továbbá az év fő támogatóját is megnevezik. Az is itt derül ki, hogy ki lesz az a három sportoló, akit az adott évben Bárány László és családja támogat.
Fotó: Kandert Szabolcs
Becsky András ügyvezető igazgató ünnepi beszédében arra emlékeztetett, hogy a tavaly 60 éves - leánykori nevén - Debreceni Sportiskola négy sportággal indult útjára, ma viszont már tizenhat szakosztállyal rendelkezik. Tavaly két új szakosztállyal bővült a paletta.
- Olyan sportembereket és embereket nevelnek, akik felnőtt korban hazai és nemzetközi színvonalú eredmények elérésére képesek, illetve a pályán kívül is megállják a helyüket.
Nálunk nem csak az a kérdés: mi leszel, ha nagy leszel, hanem az, hogy ki leszel, ha nagy leszel - hangsúlyozta Becsky András,
aki arra is emlékeztetett: ahogy az elmúlt évben, idén is számos sportesemény házigazdája lesz Debrecen, amelyek reményei szerint tovább öregbítik a város hírnevét.
Az eseményen Papp László polgármester rámutatott: ez az esemény a debreceni sport ünnepe, ami nem csak a jelenlévőknek fontos, hanem a városnak és az egész nemzetnek, hiszen, ami Debrecenben történik, az az egész nemzet történetére hatással van.
- Vidéken Debrecenben áll rendelkezésre a legtöbb és legnagyobb sportinfrastruktúra. Azért fogunk a városvezetéssel dolgozni, hogy bármelyik sportágat válassza Debrecenben egy fiatal, minden feltétel adott legyen ahhoz, hogy sportága legjobbja legyen és megvalósíthassa álmait - hangsúlyozta Papp László.
Az év sportolójának – ahogy 2021-ben és 2022-ben is – Kozák Lucát választották, míg az év edzője ismét trénere, Suba László lett.
Az életműdíjat Emődi Tünde kapta meg, aki több évtizede edzősködik a leány kézilabda szakosztálynál.
Az év női és férfi utánpótlás sportolói elismerést Nagy Blanka Virág vívó és Dobi Gergő triatlonosok kapták meg.
Bárány László és családja (a Master Good cégcsoport három tulajdonosa) minden évben magánvagyonából támogatja a DSI Debrecen három sportolóját: idén a család támogatásában Nagy Emma Dorottya (vívás), Iván Zsombor (atlétika) és Soós Olivér (kerékpár) részesül.
Az év fő támogatójának a GSV Kereskedelmi Kft.-t választották.
A szakosztályok legjobbjai:
Atlétika: Keszthelyi Szonja Edző: Donka László
Cselgáncs: Fedora Ferenc Edzői: Nagy István, Raus Tamás
Gyorskorcsolya: Nagy János Edző: Timár Ádám
Kerékpár: Soós Olivér edző: Nagy II. Zoltán
Műkorcsolya: Rédl Blanka Edző: Gyulai Györgyi
Tollaslabda: Csernyánszki Balázs Edzői: Mátyus Tibor, Mester József
Triatlon: Dobi Gergő Edzői: Pap Zsolt, Dobi Béla
Úszás: Orovecz Patrik Edző: Szalinszky Balázs
Vívás: Nagy Blanka Virág Edző: Serra Bendegúz
Kézilabda lány: Harasztosi Klára Edző: Milánik Zoltán
Kézilabda fiú: Csukás Levente Edző: Vida Szabolcs
Kosárlabda fiú: Tóth-Sturza Márkó Edző: Kozák István
Labdarúgás: Vadon Márton Edző: Jankovics Sándor
Jó tanuló-jó sportoló 2023
Atlétika: Chrobák Gergő
Cselgáncs: Raus Kíra Emma
Gyorskorcsolya: Tályai Kitti
Kerékpár: Tóth Réka
Műkorcsolya: Balogh Hanna
Tollaslabda: Orosz Tekla
Triatlon: Dobi Lili
Úszás: Fagyal Kristóf Noel
Vívás: Nagy Emma Dorottya
Kézilabda lány: Papp Petra
Kézilabda fiú: Wágner Alexander
Kosárlabda fiú: Kóthay Balázs
Labdarúgás: Kalapos Konrád György
Az év edzője: Suba László
Az év sportolója: Kozák Luca
Életműdíj: Emődi Tünde
Év női utánpótlás sportolója: Nagy Blanka Virág (vívás) Edző: Serra Bendegúz
Év férfi utánpótlás sportolója: Dobi Gergő (triatlon) Edzői: Pap Zsolt, Dobi Béla
Az év főtámogatója: GSV Kereskedelmi Kft.
A Bárány család által anyagilag támogatott sportolók:
Iván Zsombor (atlétika)
Soós Olivér (kerékpár)
Nagy Emma Dorottya (vívás)
Különdíj: Tóth Réka, Soós Olivér, Vizi Gáspár, Gyetkó Dániel, Dobi Gergő, Dobi Lili, Pusztai Dóra, Csernyánszki Balázs, Török Gergely és Senánszky Petra.