Rövidpályás úszó-ob: Senánszky Petra az arany után bronzot nyert
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.12.13. 21:02 | Frissítve: 2019.12.13. 21:04
Kaposvár - Az egri színekben versenyző derecskei Békési Eszter 200 m mellúszásban új országos ifjúsági csúccsal Hosszú Katinka mögött ezüsérmes lett.
Az úszók Kaposváron zajló rövidpályás országos bajnokságán a D. Sportcentrum-Sportiskola klasszisa, Senánszky Petra az uszony nélküli szakágban is hasít: szerdán az 50, pénteken a 100 m gyorson hasított, s a nyitónapui arany után ezúttal bronzéremmel gazdagodott.
A köztes csütörtöki napon érem ugyan nem került a debreceniek birtokába, ám a DSC-SI 4x50 m mix gyorsváltója (Holoda Péter, Sándor Benedek, Gál Kincső, Senánszky Petra) az 5., női 400 m gyorson Gál Kincső, a férfi 50 m pillangón Holoda Péter egyaránt a 7. helyen csapott célba, a 200 m vegyesúszás B-döntőjében a 15 éves Zombori-Szalontai Ferenc a 4. lett.
Pénteken Senánszky harmadik helyezése mellett még egy hajdúsági éremnek örülhettünk: a debreceni születésű, Derecskén élő, ám 2018-óta Egerben versenyző 17 esztendős Békési Eszter új ifjúsági magyar rekorddal lett második Hosszú Katinka mögött, aki önmaga 2016-os országos csúcsát megjavítva, 2:20.63 perces idővel csapott célba.
Férfiak
400 m vegyes:
1. Verrasztó Dávid (FTC) 4:04.66 perc
2. Sós Dániel (Vasas SC) 4:06.13
3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 4:07.26
200 m mell:
1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:05.33 perc
2. Kutasi Máté (Vasas SC) 2:08.44
3. Verrasztó Dávid 2:08.77
B-döntő, 2. Zombori-Szalontai Ferenc (Debreceni SC-SI) 2:15.20
B-döntő, 6. Sárosi Balázs (DSC-SI) 2:22.24
100 m gyors:
1. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 46.97 másodperc
2. Lobanovszkij Maxim (Győri Úszó SE) 47.16
3. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 47.22
5. Holoda Péter (Debreceni SC-SI) 47.73
200 m hát:
1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:50.93 perc
2. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 1:51.03
3. Kovács Benedek (Érdi Úszó Sport Kft.) 1:54.05
4x100 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Kozma Dominik, Cseh László, Bohus Richárd) 3:10.92 perc
2. Győri Úszó SE 3:11.16
3. Kőbánya Sport Club 3:18.96
Nők:
400 m vegyes:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 4:33.77 perc
2. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 4:37.88
3. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 4:39.52
200 m mell:
1. Hosszú Katinka 2:20.63 perc
2. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 2:22.89
3. Halmai Petra (Kaposvári SI) 2:24.47
100 m gyors:
1. Verrasztó Evelyn (FTC) 53.99 másodperc
2. Gyurinovics Fanni (DMTK-KVSE) 54.00
3. Senánszky Petra (Debreceni SC-SI) 54.18
B-döntő, 3. Gál Kincső (Debreceni SC-SI) 57.00
200 m hát:
1. Hosszú Katinka 2:03.55 perc
2. Burián Katalin (BVSC-Zugló) 2:05.29
3. Szabó-Feltóthy Eszter 2:07.64
4x100 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára, Pózvai Kiara, Sebestyén Dalma) 3:42.39 perc
2. Szegedi Úszó Egylet 3:44.45
3. Stamina TK 3:45.98
4x100 m vegyes vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Balog Gábor, Sebestyén Dalma, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna) 3:45.04 perc
2. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 3:48.33
3. BVSC-Zugló 3:48.86
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)