Több busz is terelőútvonalon jár majd a Campus Fesztivál idején, indulnak éjszakai járatok is
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2021.07.14. 17:30 | Frissítve: 2021.07.14. 17:49
Debrecen - A változás a 16-os, a 22-es, a 22Y-os, a 24-es és a 24Y-os autóbuszokat érinti. A DKV Zrt. éjszakai autóbusz- és villamosjáratokat indít a fesztivál ideje alatt.
Hamarosan megkezdődik Kelet-Magyarország legnagyobb zenei fesztiválja, a Campus Fesztivál.
Az előkészületi munkák miatt már július 19-én, hétfőn üzemkezdettől, a fesztivál végéig, július 25-én, vasárnap üzemzárásig a 16-os, 22-es, 22Y-os, 24-es és a 24Y-os autóbuszok terelőútvonalon közlekednek.
Az autóbuszok terelőútvonala:
16-os autóbusz: A Gyógyszergyár irányába: a Baksay Sándor utca megállóhely után egyenesen tovább halad az Egyetem irányába, utána a Nagyerdei körút-Pallagi út terelőútvonalon közlekedik. A Nagyállomás irányába: a Szociális Otthon megállóhely után jobbra fordul a Klinikák irányába, utána a Nagyerdei körút-Hadházi út terelőútvonalon közlekedik. A 16-os autóbusz a Hadházi út 92. megállóhely után az eredeti útvonalon közlekedik tovább.
22-es autóbusz: a Klinika megállóhely után visszafordul a körforgalomban, majd a Nagyerdei körút - Hadházi út - Benczúr Gyula utca - Köztemető, főkapu terelőútvonalon közlekedik. A 22-es autóbusz a Köztemető, főkapu megállóhely után az eredeti útvonalon közlekedik tovább.
22Y-os autóbusz: a Szociális Otthon megállóhely után a Nagyerdei körút - Hadházi út - Benczúr Gyula utca - Köztemető, főkapu terelőútvonalon közlekedik. A 22Y-os autóbusz a Köztemető, főkapu megállóhely után az eredeti útvonalon közlekedik tovább.
24-es autóbusz: a Köztemető, főkapu megállóhely után a Benczúr Gyula utca - Hadházi út - Nagyerdei körút (Egyetem felé) – Klinikák terelőútvonalon közlekedik. A 24-es autóbusz a Klinikák megállóhelynél visszafordul és utána az eredeti útvonalon közlekedik tovább.
24Y-os autóbusz: a Köztemető, főkapu megállóhely után a Benczúr Gyula utca - Hadházi út - Nagyerdei körút (Egyetem felé) - Pallagi út terelőútvonalon közlekedik. A 24Y-os járat a Szociális otthon megállóhely után az eredeti útvonalon közlekedik tovább.
A 22-es, 22Y-os, 24-es és a 24Y-os autóbuszok a terelés ideje alatt a Köztemető nyitvatartási idején kívül este 20 óra és reggel 6 óra között a Köztemető, főkapu és a Köztemető, déli kapu megállóhelyeket nem érintik.
A terelés során megállóhely nem marad ki, a terelőútvonalon található megállóhelyeken az autóbuszok nem állnak meg.
A DKV Zrt. éjszakai autóbusz és villamos járatokat indít a Campus Fesztivál ideje alatt.
A C1-es, C2-es és C3-as autóbuszok július 22 és 25. között 30 percenként indulnak a Klinikák előtt ideiglenesen kialakított megállóhelyről. Az éjszakai járatok normál díjszabással vehetők igénybe.
C1-es autóbusz
Útvonal: Klinikák ideiglenes forduló – Nagyerdei körút – Hadházi út – Nyíl utca – Árpád tér – Kassai út – Sámsoni út – Acsádi út – Veress Péter utca – Vámospércsi út – Létai út – Lahner utca – Diószegi út – Borzán Gáspár utca – Monostorpályi út – Mikepércsi út – Nagyállomás
Megállóhelyek: Klinikák ideiglenes megállóhely, Kardos utca, Hadházi út, Árpád tér, Laktanya utca,
Thököly utca, Budai Nagy Antal utca, Szalók utca, Acsádi út, Skalnitzky Antal utca, Veres Péter utca,
Hold utca, Regionális Képző Központ, Sólyom utca, Keresztesi utca, Vadliba utca, Irányi Dániel utca,
Schweidel József utca, Lahner utca, Diószegi út, Borzán Gáspár utca, Konzervgyár, Kabar utca, Wekerle utca, Debreceni Erőmű, Nagyállomás
Indulási időpontok a Klinikák elől: 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00, 2:30, 3:15
C2-es autóbusz
Útvonal: Klinikák ideiglenes forduló – Nagyerdei körút – Egyetem tér – Dóczy József utca –
Békessy Béla utca – Mikszáth Kálmán utca – Thomas Mann utca – Nádor utca – Dózsa György utca –
Mester utca – Pesti utca – Kishegyesi út – Derék utca – Vincellér utca – István út – Vértesi utca –
Gázvezeték utca – Mikepércsi út – Nagyállomás
Megállóhelyek: Klinikák (ideiglenes megállóhely), Dóczy József utca, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, DAB székház, Dienes László Gimnázium, Dózsa György utca, Csemete utca, Mester utca, Pesti utca, Kishegyesi út, Dorottya utca, Derék utca, Jégcsarnok, Holló László sétány, Sárvári Pál utca, Vincellér utca, Tócóskert tér, Kanális utca, Bádogos utca, Gázvezeték utca, Debreceni Erőmű, Nagyállomás
Indulási időpontok a Klinikák elől: 0:20, 0:50, 1:20, 1:50, 2:20, 2:50, 3:20
C3-as autóbusz
Útvonal: Klinikák ideiglenes forduló – Nagyerdei körút – Egyetem tér – Dóczy József utca –
Békessy Béla utca – Böszörményi út – Füredi út – Szabó Lőrincz utca – Károli Gáspár utca – Vezér utca – Böszörményi út – 35-ös számú főút – Sillye Gábor utca – Felsőjózsai utca – Elek utca – Rózsavölgy utca – Gönczy Pál utca – Bocskai István út – Tokaji utca – Templom utca – Alsójózsai utca – Nagyszentgyörgy utca
Megállóhelyek: Klinikák (ideiglenes megállóhely), Dóczy József utca, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Békessy Béla utca, Agrártudományi Centrum, Kertváros, Füredi kapu, Honvéd Középiskola, Szabó Lőrincz utca, Károli Gáspár utca, Nyék utca, Branyiszkó utca, Lóverseny utca, Hangyás utca, Harstein kertek, 35-ös út, Harmat utca, Sillye Gábor utca, Barátság utca, Elek utca, Bondorhát utca, Elek utca 147., Felsőjózsa, Rózsavölgy utca 175., Rózsavölgy utca 133., Bondorhát utca, Rózsavölgy utca, Pál utca, Gönczy Pál Általános Iskola, Csonkatorony utca, Józsakert utca, Templom utca, Alsójózsai utca, Nagyszentgyörgy utca.
Indulási időpontok a Klinikák elől: 0:10, 0:40, 1:10, 1:40, 2:10, 2:40
1-es villamos:
A DKV a Campus ideje alatt, szerdától szombatig éjszaka is közlekedteti az 1-es villamost. A járatok üzemzárás után 23 óra 20 perc és 4 óra 20 perc között 20 percenként indulnak a Nagyállomásról.
Sűrített autóbusz-közlekedés: A fesztiválra történő eljutás megkönnyítése érdekében szerdától szombatig a 22-es és 24-es autóbuszjáratok 17 órától üzemzárásig sűrített menetrend szerint közlekednek majd.
A DKV Zrt. felhívja az utasok figyelmét, hogy a Campus Fesztiválra a 10-es, a 10A, a 10Y-os, a 12-es és a 13-as autóbuszokkal is eljuthatnak.