Így lehet majd tömegközlekedni a Táncol a város rendezvény idején Debrecenben
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2018.08.20. 19:30 | Frissítve: 2018.08.20. 19:30
„RÁADÁS Táncol a város” címmel karneváli menetet rendeznek Debrecenben a Piac utcán, a Miklós utca és a Kossuth tér között. A rendezvény miatt kedden 17 és 22 óra között útlezárások lesznek a belvárosban.
A rendezvény zavartalan lebonyolítása érdekében a villamosok 17 órától a Piac utcára vonatkozó forgalomkorlátozás feloldásáig, az 1-es vonalon csak a Kálvin tér – Egyetem – Kálvin tér, a 2-es vonalon pedig a Kálvin tér – Doberdó utca – Kálvin tér között közlekednek.
A felvonulás miatt a Nagyállomás és a Kálvin tér között nem járnak a villamosok. Itt, 1V, 2V jelzéssel, 10 perces követési idővel, villamospótló autóbuszok szállítják az utasokat a Nagyállomás – Erzsébet utca – Antall József utca – Tisza István utca – Hatvan utca – Bethlen utca – Hunyadi János utca – Rákóczi utca – Burgundia utca – Klaipeda utca – Szent Anna utca – Attila tér – Wesselényi utca – Nagyállomás útvonalon.
A villamospótló autóbuszok csak a Nagyállomás, a Tisza István utca, Kálvin tér és a Klaipeda utca megállóhelyeken állnak meg. A járatra, a Nagyállomáson, a 10-es autóbusz megállóhelyeken lehet fel- illetve leszállni.
Az éjszakai menet elvonulása után üzemzárásig, a villamosok teljes körforgalomban közlekednek.
TROLIBUSZ KÖZLEKEDÉS
A rendezvény ideje alatt, a 3-as és 3A-s trolibuszok 16 óra 50-től, a 4-es trolibuszok 16 óra 30-tól nem közlekednek. Az érintett járatok a menet elvonulása után, várhatóan 22 órától üzemzárásig, teljes vonalon közlekednek majd. Az 5-ös és 5A-s trolibuszokat az útlezárás nem érinti, a rendezvény ideje alatt sűrített menetrenddel közlekednek. A megnövekedett közúti forgalom miatt azonban késésekre lehet majd számítani.
AUTÓBUSZ KÖZLEKEDÉS
Az alábbi autóbuszok terelőútvonalon közlekednek:
19-es autóbusz
Jégcsarnok - eredeti útvonal - Szoboszlói út - ERZSÉBET UTCA -
WESSELÉNYI UTCA - HAJNAL UTCA - Rakovszky Dániel utca -
tovább az eredeti útvonalon - Rakovszky Dániel utca - HAJNAL UTCA - WESSELÉNYI UTCA -
ERZSÉBET UTCA - Szoboszlói út - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
A Sámsoni út irányába várhatóan a 16 óra 30-kor, a Jégcsarnok irányába pedig a 16 óra 06-kor induló járat közlekedik az eredeti útvonalon.
25/25Y-os autóbusz
a Vincellér utca - eredeti útvonal - Segner tér - Nyugati utca - KÜLSŐVÁSÁR TÉR -ERZSÉBET UTCA - WESSELÉNYI UTCA - HAJNAL UTCA - Faraktár utca - tovább az eredeti útvonalon- Faraktár utca - HAJNAL UTCA - WESSELÉNYI UTCA - ERZSÉBET UTCA - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - Nyugati utca - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.A 25-ös autóbusz a Veres Péter utca irányába várhatóan 16 óra 37-kor, a Vincellér utca irányába pedig 16 óra 05-kor közlekedik az eredeti útvonalon.
A 25Y-os autóbusz pedig a Veres Péter utca irányába várhatóan 16 óra 22-kor, a Vincellér utca irányába pedig 16 óra 27-kor közlekedik az eredeti útvonalon.
41/41Y-os autóbusz
a Vincellér utca - eredeti útvonal - Széchenyi utca - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - ERZSÉBET UTCA - WESSELÉNYI UTCA - HAJNAL UTCA - Faraktár utca - tovább az eredeti útvonalon - Faraktár utca - HAJNAL UTCA - WESSELÉNYI UTCA - ERZSÉBET UTCA -KÜLSŐVÁSÁR TÉR - Széchenyi utca - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
A Kinizsi Nyomda irányába előre láthatólag 16 óra 40-kor induló 41-es, a Diószegi út irányába 16 óra 30-kor induló 41Y-os, a Vincellér utca irányba 16 óra 25-kor induló 41-es és a 16 óra 15-kor induló 41Y-os járatok közlekednek az eredeti útvonalon.
42/42A-s autóbusz
a Vadász utca - eredeti útvonal - Nagyállomás – ERZSÉBET UTCA - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - Nyugati utca - tovább az eredeti útvonalon- Nyugati utca - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - ERZSÉBET UTCA - Nagyállomás - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
A Nyugati Ipari Park irányába előre láthatólag a 16 óra 30-kor, a Vadász utca irányába előre láthatólag a 16 óra 12-kor induló járatok közlekednek az eredeti útvonalon.
45-ös autóbusz
a Vincellér utca - eredeti útvonal - Segner tér - Nyugati utca - KÜLSŐVÁSÁR TÉR -ERZSÉBET UTCA - WESSELÉNYI UTCA - HAJNAL UTCA - Faraktár utca - tovább az eredeti útvonalon - Faraktár utca - HAJNAL UTCA - WESSELÉNYI UTCA - ERZSÉBET UTCA - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - Nyugati utca - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
A Vámospércsi út (forduló) irányába előre láthatólag a 16 óra 30-kor, a Vincellér utca irányába előre láthatólag a 16 óra 20-kor induló járat közlekedik az eredeti útvonalon.
A1-es autóbusz
- Nyugati utca - KÜLSŐVÁSÁR TÉR - ERZSÉBET UTCA - Nagyállomás -
tovább az eredeti útvonalon- a Balmazújvárosi út - eredeti útvonal - Nagyállomás – ERZSÉBET UTCA -
KÜLSŐVÁSÁR TÉR - Nyugati utca - tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
Az Auchan áruház irányába előre láthatólag a 16 óra 30-kor, a Segner tér irányába előre láthatólag a 16 óra 05-kor induló járatok közlekednek az eredeti útvonalon.
Az autóbuszok a terelőútvonalon található valamennyi megállóhelyen megállnak.
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)