Jó pár busznak változik az útvonala a hétvégi nagyvásár miatt
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2014.05.08. 16:58 | Frissítve: 2014.05.08. 17:04
Debrecen – A kirakodóvásár idején a debrecenieknek azzal is számolniuk kell, hogy néhány busz új útvonalon és esetleg késéssel fog közlekedni.
Arról már korábban a Dehir.hu beszámolt, milyen forgalmirend-változások lesznek a tavaszi nagyvásár ideje alatt, A DKV most arról tájékoztatta az utasokat, péntektől vasárnapig, milyen újdonságokra kell számítani a debreceni tömegközlekedésben.
Mint ismert, május 9. és 11. között rendezik meg az Országos Tavaszi Kirakodóvásárt a Böszörményi úton. A vásár zavartalan lebonyolítása érdekében, pénteken 17 óra 30 perctől a szervezők teljes szélességben lezárják a Böszörményi út Füredi út és Doberdó utca közötti, a Bolyai utca Böszörményi út és Thomas Mann utca közötti, illetve a Békéssy Béla utca Böszörményi út és Görgey utca közötti szakaszát.
Ezért május 9-én 17 óra 30 perctől május 11-én üzemzárásig a 15/15Y-os, 22-es, 22Y-os, 24-es, 24Y-os, 24-es, 35-ös, 35E, 35Y-os, 36-os és 35E jelzésű autóbuszok a következő terelőútvonalon közlekednek:
15-ös és 15Y-os autóbuszok
Széna tér/Bayk András utca irányába:
a Doberdó utca - Kartács utca - Békessy Béla utca - Mikszáth Kálmán utca - Thomas Mann utca - Nádor utca - Füredi út - Böszörményi út - tovább az eredeti útvonalon
Doberdó utca irányába:
A Tűzoltóság megállóhelyig az eredeti Útvonalon, majd a Böszörményi Út - Füredi út - Nádor utca - Thomas Mann utca - Mikszáth Kálmán utca - Békessy Béla utca - Kartács utca - Doberdó utca terelő útvonalon közlekednek.
22-es és 22Y-os autóbuszok
A Vincellér utcától a Tűzoltóság megállóhelyig az eredeti útvonalon, majd a Böszörményi út- Füredi út - Nádor utca - Thomas Mann utca - Mikszáth Kálmán utca - Békessy Béla utca - tovább az eredeti útvonalon közlekednek.
24-es és 24Y-os autóbuszok
A Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium megállóhelyig az eredeti útvonalon, majd a Békessy Béla utca - Mikszáth Kálmán utca - Thomas Mann utca - Nádor utca - Füredi út - Böszörményi út - tovább az eredeti útvonalon közlekednek.
34-es, 35-ös, 35E, 35Y-os, 36-os és a 36E jelzésű autóbuszok
Józsa irányába:
A Tűzoltóság megállóhelytől a Böszörményi út - Füredi út - Nádor utca – Thomas Mann utca - Mikszáth Kálmán utca - Békessy Béla utca - Kartács utca - Doberdó utca - Böszörményi út - tovább az eredeti útvonalon közlekednek. A járatok a Doberdó utcán a belső oldalon, a 11-es autóbuszok indulóhelyén állnak meg.
Seqner tér irányába:
A Branyiszkó utca megállóhely után a Böszörményi út - Doberdó utca – Kartács utca - Békéssy Béla utca - Mikszáth Kálmán utca - Thomas Mann utca - Nádor utca – Füredi út - Böszörményi út - tovább az eredeti útvonalon közlekednek. A járatok a Doberdó utcán a külső oldalon, a 23Y-os autóbuszok indulóhelyén állnak meg.
A 35E és 36E jelzésű autóbuszok a terelőútvonalon csak az Árpád Vezér Általános Iskola elnevezésű megállóhelyen állnak meg.
2014. május 9-én az alábbi az járatok indulnak utoljára az eredeti útvonalon:
- 15-ös: a Doberdó utcától 17.24-kor, a Széna térről 16.34-kor
- 15Y-os: a Doberdó utcától 17.06-kor, a Bayk András utcától 16.46-kor
- 22-es: a Vincellér utcától 16.55-kor
- 22Y-os: a Vincellér utcától 16.08-kor
- 24-es: a Vincellér utcától 16.45-kor
- 24Y-os: a Vincellér utcától 15.45-kor
- 34-es: a Segner térről 16.50-kor, Felsőjózsáról 17.00-kor
- 35Y-os: a Segner térről 17.10-kor, a Felsőjózsai utcától 16.58-kor
- 36-os: a Segner térről 17.00-kor, az Alsőjőzsai utcától 17.12
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)