Ötkarikás szemünk: magyar idő szerint hajnaltól kora délutánig zajlik az olimpia
Szerző: MTI/Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2021.07.22. 07:00 | Frissítve: 2021.07.23. 20:26
Tokió - Pénteken 13 órakor lesz a nyitó ünnepség, női kéziseink vasárnap 14.30-kor kezdenek a franciák ellen.
Július 23-tól augusztus 8-ig Tokióra figyel a sportvilág.
A magyar csapat 173 fővel vesz részt a nyári olimpiai játékokon. Összegyűjtöttük a magyarok programját, hogy lehessen tervezni a korán keléseket és a szabadságot a szurkoláshoz.
A debreceni versenyzők közül a női kézilabdázók már vasárnap pályára lépnek, az atléták küzdelmei július 30-án, jövő pénteken kezdődnek.
Az első három nap részletes időbeosztása
Július 23., péntek (a magyar idő szerint):
EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
1.30-5.10: férfi egypár előfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz)
ÍJÁSZAT (Jumenosima Íjász Park)
6.00-8.00: férfi rangsoroló (Balogh Mátyás)
NYITÓ ÜNNEPSÉG (Olimpiai Stadion)
13.00-16.00
Július 24., szombat:
ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)
2.00-5.45: férfi egyes selejtező (Majoros Bence?), női egyes selejtező (Póta Georgina?, Madarász Dóra?), vegyes páros nyolcaddöntő (Szudi Ádám, Pergel Szandra?)
7.15-10.15: férfi és női egyes első forduló (Majoros Bence?, Póta Georgina?, Madarász Dóra?)
12.30-15.30: férfi és női egyes első forduló (Majoros Bence?, Póta Georgina?, Madarász Dóra?)
CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
4.00-7.30: női 48 kg (Csernoviczki Éva), selejtező, negyeddöntő
10.00-12.50: NŐI 48 KG, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
1.30-5.30: reményfutamok - férfi egypár (Pétervári-Molnár Bendegúz?)
ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR (Muszasinonomori Park - Fudzsi Nemzetközi Motorsport Versenypálya)
4.00-11.15: FÉRFI MEZŐNYVERSENY (Valter Attila)
ÖKÖLVÍVÁS (Kokugikan Aréna)
4.00-7.30: férfi 57 kg (Gálos Roland?) selejtező
10.00-13.30: férfi 57 kg (Gálos Roland?) selejtező
SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
1.30-4.25: NŐI LÉGPUSKA (Mészáros Eszter) alapverseny, DÖNTŐ
TEKVONDÓ (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok)
3.00-10.00: férfi 58 kg nyolcaddöntő (Salim Omar), negyeddöntő, elődöntő
12.00-15.30: FÉRFI 58 KG vigaszág, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
TENISZ (Ariake Teniszpark)
4.00-13.00: férfi egyes (Fucsovics Márton?),
TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
2.00-7.30: férfi és női egyes csoportmérkőzések (Sárosi Laura?, Krausz Gergely?)
11.00-15.00: férfi és női egyes csoportmérkőzések (Sárosi Laura?, Krausz Gergely?)
ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
12.00-14.30: előfutamok: férfi 400 m vegyes (Bernek Péter, Verrasztó Dávid), női 100 m pillangó (Sebestyén Dalma), férfi 400 m gyors (Zombori Gábor), női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Mihályvári-Farkas Viktória), férfi 100 m mell, női 4x100 m gyorsváltó
VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
2.00-9.20: férfi kard egyéni (Szilágyi Áron, Szatmári András, Decsi Tamás) 64-es tábla
11.00-15.25: FÉRFI KARD egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
Július 25., vasárnap:
ASZTALITENISZ (Tokiói Fővárosi Sportcsarnok)
3.00-5.00: vegyes páros negyeddöntő (Szudi Ádám, Pergel Szandra?)
7.00-10.45: férfi és női egyes második forduló (Majoros Bence?, Póta Georgina?, Madarász Dóra?)
13.00-15.00: vegyes páros elődöntő (Szudi Ádám, Pergel Szandra?)
CSELGÁNCS (Nippon Budokan)
4.00-7.30: női 52 kg (Pupp Réka) selejtező, negyeddöntő
10.00-12.50: NŐI 52 KG vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
2.00-4.40: E/F elődöntő - férfi (Pétervári-Molnár Bendegúz?) egypár
KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
14.30: női csoportmérkőzés, Magyarország-Franciaország
SPORTLÖVÉSZET (ASZAKA LŐTÉR)
2.00-9.10: NŐI LÉGPISZTOLY (Major Veronika) alapverseny, DÖNTŐ; FÉRFI LÉGPUSKA (Pekler Zalán, Péni István) alapverseny, DÖNTŐ
TENISZ (Ariake Teniszpark)
4.00-13.00: férfi egyes (Fucsovics Márton?),
TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
3.00-8.30: férfi és női egyes csoportmérkőzések (Sárosi Laura, Krausz Gergely?)
11.00-14.30: férfi és női egyes csoportmérkőzések (Sárosi Laura, Krausz Gergely?)
TORNA (Ariake Tornaközpont)
3.00-6.35: női selejtező (Kovács Zsófia?)
8.10-11.45: női selejtező (Kovács Zsófia?)
13.20-15.00: női selejtező (Kovács Zsófia?)
ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
3.30-5.20: elődöntők, döntők - FÉRFI 400 M VEGYES (d) (Bernek Péter?, Verrasztó Dávid?), női 100 m pillangó (ed) (Sebestyén Dalma?), FÉRFI 400 M GYORS (d) (Zombori Gábor?), NŐI 400 M VEGYES (d) (Hosszú Katinka?, Mihályvári-Farkas Viktória?), férfi 100 m mell (ed), NŐI 4X100 M GYORSVÁLTÓ (d)
12.00-14.30: előfutamok - női 100 m hát (Burián Katalin), férfi 200 m gyors (Kozma Dominik, Németh Nándor), női 100 m mell, férfi 100 m hát (Bohus Richárd, Telegdy Ádám), női 400 m gyors (Késely Ajna), férfi 4x100 m gyorsváltó (MAGYARORSZÁG)
VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
5.00-11.00: női szörf (Cholnoky Sára), Laser Standard (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária)
VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
2.00-9.20: női tőr (Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra) és férfi párbajtőr egyéni (Siklósi Gergely) 64-es
11.00-15.25: NŐI TŐR és FÉRFI PÁRBAJTŐR egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ
VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
4.30: férfi csoportmérkőzés (A): Magyarország-Görögország