Három bajnoki címmel és egyéni csúcsokkal tértek haza az ob-ről a debreceni atléták
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.02.27. 09:00 | Frissítve: 2019.02.27. 20:41
Debrecen - Hétvégén rendezték meg Magyarország Fedett Pályás Ifjúsági és Junior Országos Atlétikai Bajnokságát, melyen remekül szerepelt a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétika szakosztálya.
Hétvégén rendezték meg Magyarország Fedett Pályás Ifjúsági és Junior Országos Atlétikai Bajnokságát
Remekül teljesített a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétika szakosztálya a budapesti OB-n, hiszen
a debreceni fiatalok 3 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzéremmel zárták a korosztályos versenyt.
A bajnoki címeket a tavalyi Ifjúsági Atlétikai Európa-bajnokságon is résztvevő debreceni sportolók szállították.
Hónapok óta kirobbanó formát mutat a DSC-SI-n belül az elmúlt év legjobb férfi utánpótlás sportolójának megválasztott Hodossy-Takács Sámuel, aki új egyéni csúccsal (208) szerzett aranyérmet magasugrásban, amely egyébként az európai ranglistán a harmadik legjobb eredmény.
Samu mindemellett távolugrásban is bezsebelt egy ezüstöt a 651-cm-es teljesítményének köszönhetően. 800 méteres síkfutásban K.Szabó Gabriella remekelt, aki 2:17.34-es idővel elsőként ért célba. A 60m-es síkfutásban élete legjobb idejével (7.08) szerzett bajnoki címet Halász Kristóf.
1500-on Sós Barnabásért szoríthattunk, az őszi Mezei Futó Liga mindhárom versenyét megnyerő fiatalember ezúttal a második helyen végzett (4:06.34). A dobogó harmadik fokára állhatott fel az ifjúsági lányok távolugrása után Rácz Vivien, a junior korcsoportban a hármasugró Fodor Anna és a 400-as Győri Balázs, aki a bronzot egyéni csúccsal érte el (49.35)
Eredmények:
Ifjúságiak:
60 m síkfutás: 1. hely Halász Kristóf (7.08-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella
Magasugrás: 1. hely: Hodossy-Takács Sámuel (208-egyéni csúcs) Edző: Perényi Gabriella
800 m síkfutás: 1. hely: K.Szabó Gabriella (2:17.34) Edző: Perényi Gabriella és K. Szabó Gábor
Távolugrás: 2. hely: Hodossy-Takács Sámuel (651) Edző: Perényi Gabriella
1500 m: 2. hely: Sós Barnabás (4:06.34) Edző: K.Szabó Gábor
Távolugrás: 3. hely: Rácz Vivien (5.35) Edző: Donka László
200 m síkfutás: 4. hely: Dávid Anna (25.68- egyéni csúcs) Edző: Suba László
200 m síkfutás: 4. hely: Halász Kristóf (22.93) Edző: Perényi Gabriella
800 m síkfutás: 4. hely: Sós Barnabás (2:00.36) Edző: K.Szabó Gábor
3000 m síkfutás: 9. hely: Stiegelmayer András (9:40.99-egyéni csúcs) Edző: K.Szabó Gábor
Távolugrás: 11. hely: Kertész Tamás (598) Edző: Szabó Robert
Juniorok:
Hármasugrás: 3. hely: Fodor Anna (11.65) Edző: Szabó Robert
400 m síkfutás: 3. hely: Győri Balázs (49.35-egyéni csúcs) Edző: Donka László
3000 m síkfutás: 6. hely: Szabó Marcell (9:09.29-egyéni csúcs) Edző: Suba László
800 m síkfutás: 8. hely: Baráth Benjamin (1:59.72) Edző: K.Szabó Gábor
1500 m síkfutás: 10. hely: Szabó Marcell (4:17.97- egyéni csúcs) Edző: Suba László
400 m síkfutás: 12. hely: Baráth Benjamin (52.34-egyéni csúcs) Edző: K.Szabó Gábor
Távolugrás: 16. hely: Hevesi Hanna (4.46) Edző:Szabó Robert
Távolugrás: 17. hely: Oláh Emilia Kata (4.42) Edző:Szabó Robert
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)