Most már hivatalosan is újra Papp László Debrecen polgármestere
Szerző: MCDB | info@dehir.hu Közzétéve: 2019.10.17. 18:00 | Frissítve: 2019.10.17. 18:04
Debrecen - Emellett a debreceni egyéni választókerületi eredmények is jogerőssé váltak.
Jogerőssé vált a polgármester személye, valamint az egyéni választókerületi mandátumot elnyert képviselők listája – erről is döntött a Helyi Választási Bizottság ma délután. A mai napon lejárt jogorvoslati határidő lejártáig, erre vonatkozóan nem érkezett fellebbezés.
Ennek értelmében a múlt vasárnapi önkormányzati választás eredménye szerint, az újraválasztott polgármester mellett 23 egyéni körzetben győztes Fidesz-KDNP-s képviselő foglal majd helyet a közgyűlésben. A Helyi Választási Bizottság mai ülésén megállapította a 9, kompenzációs listáról bekerült ellenzéki képviselő névsorát is. Ha ez esetben sem érkezik jogorvoslati kérelem, a lista jogerőssé válik.
- Háromnapos jogorvoslati fellebbezési határidő áll rendelkezésre, amely hétfői nap telik le. Tehát a választás eredménye ebben a tekintetben hétfőn lehet jogerős, és utána sor kerülhet a megbízólevelek átadására – mondta el Kovács Tibor, a Helyi Választási Bizottság elnöke.
A debreceni képviselőtestület névsora:
Polgármester (jogerős):
Papp László (Fidesz-KDNP)
Egyéni választókerületek nyertesei (jogerős):
1-es választókerület: Becsky István (Fidesz-KDNP)
2-es választókerület: Papp Viktor (Fidesz-KDNP)
3-as választókerület: Szilágyi Edina (Fidesz-KDNP)
4-es választókerület: Nagy Sándor (Fidesz-KDNP)
5-ös választókerület: Hetei József (Fidesz-KDNP)
6-os választókerület: Türk László (Fidesz-KDNP)
7-es választókerület: Kovács István (Fidesz-KDNP)
8-as választókerület: Vadon Balázs (Fidesz-KDNP)
9-es választókerület: Komolay Szabolcs (Fidesz-KDNP)
10-es választókerület: Piros Zoltán (Fidesz-KDNP)
11-es választókerület: Orosz Ibolya Aurélia (Fidesz-KDNP)
12-es választókerület: Csaholczi Attila (Fidesz-KDNP)
13-as választókerület: Varga András(Fidesz-KDNP)
14-es választókerület: Széles Diána (Fidesz-KDNP)
15-ös választókerület: Barcsa Lajos (Fidesz-KDNP)
16-os választókerület: Papp Csaba (Fidesz-KDNP)
17-es választókerület: Kiss Sándor (Fidesz-KDNP)
18-as választókerület: Majer Tamás (Fidesz-KDNP)
19-es választókerület: Fodor Levente (Fidesz-KDNP)
20-as választókerület: Korbeák György (Fidesz-KDNP)
21-es választókerület: Katona Erzsébet (Fidesz-KDNP)
22-es választókerület: Bordásné Gyuris Katalin (Fidesz-KDNP)
23-as választókerület: Balázs Ákos (Fidesz-KDNP)
Kompenzációs listáról kerültek be (még nem jogerős):
Varga Zoltán (MSZP-DK-Párbeszéd-Szolidaritás)
Vaszkó Imre (MSZP-DK-Párbeszéd-Szolidaritás)
Madarasi István (MSZP-DK-Párbeszéd-Szolidaritás)
Jánki József (MSZP-DK-Párbeszéd-Szolidaritás)
Kőszeghy Csanád Ábel (Momentum-Jobbik-LMP)
Mándi László (Momentum-Jobbik-LMP)
Szabó Bence (Momentum-Jobbik-LMP)
Gondola Zsolt Zoárd (Civil Fórum Debrecen Egyesület)
Illyés János (Civil Fórum Debrecen Egyesület)
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)