Átadták a Sensirion debreceni üzemét, kétszáz ember munkahelye lesz – fotókkal, videóval
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2021.09.21. 12:05 | Frissítve: 2021.09.21. 16:04
Debrecen - Debrecenben építette fel új üzemét a digitális mikroszenzorok és rendszerek vezető gyártója, a svájci Sensirion.
Kedden ünnepélyesen átadták a svájci Sensirion debreceni üzemét. Ez a cég első gyára, amit az anyaországon kívül Európában hoztak létre. A gyárépületet a Xanga Ventures Magántőkealap-kezelő Zrt. és a Szinorg Universal Vagyonkezelő Zrt. közösen építette fel a Határ úti ipari parkban, s azt a Sensirion magyarországi leányvállalata bérli tőlük.

Fotó: Kandert Szabolcs
Az 5000 négyzetméter alapterületű üzemben idén ötven fő kezdi el a munkát, de ha minden a tervek szerint halad, néhány év alatt – ahogy a gyár bővül – a munkavállalók száma eléri majd a kétszázat.
Az itt készült termékeket elsősorban áramlásmérésekre fogják használni például az autóiparban vagy az egészségügyben, később pedig hőmérséklet- és páratartalommérő eszközöket is gyártanak majd.
Herdon István, a Xanga Ventures vezérigazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott, a Xanga üzleti modellje 20 éve változatlan; kulcsrakész üzemeket épít, melybe beköltözhetnek a betelepülő cégek. Kiemelte, a szenzorgyártás, így a Sensirion is sikeres jövő előtt áll.
Papp László polgármester elismerését fejezte ki a Sensirion döntéshozóinak, hogy létrehozták ezt az inspiráló munkakörnyezetet, s
ezzel elhozták Svájc egy kis darabját Debrecenbe.
A polgármester felidézte a tárgyalások kezdetét, amikor még nem lehetett sejteni, hogy lesz koronavírus-járvány. Papp László köszönetet mondott, hogy a pandémia ellenére a Sensirion kitartott terve mellett, s megvalósította a debreceni beruházást. A debreceni telephely vezetője Ábrahám László lesz, aki sokáig állt az NI Hungary élén. Papp László kiemelte, hogy Ábrahám László egy olyan szakember, aki tudja, hogyan kell nulláról elindítani egy vállalkozást, s kiváló kapcsolatot ápol az egyetemmel és a gazdasági élet szereplőivel.
A polgármester emlékeztetett, hogy
a Debrecen 2030 stratégia kiemelten kezeli az oktatás fejlesztését, ami a Sensiriont is segíti majd a munkatársai mindenkori megtalálásában.
Jean-François Paroz, Svájc magyarországi nagykövete felidézte, hogy évekkel korábban már részt vett Debrecenben egy másik svájci cég, a Neopac debreceni gyárának átadásán, s örömét fejezte ki, hogy egy újabb svájci vállalat választotta beruházása helyszínéül ezt a várost, ami nagyon közel áll a szívéhez.
Szűcs Gyula, a Szinorg elnök-vezérigazgatója azt mondta, a cégcsoport két tagvállalata is részt vett a beruházásban, a Szinorg társbefektetőként, a Hunép pedig kivitelezőként. Hozzátette, büszke a kollégáira, hiszen a szerződés aláírásától eltelt 15 hónap alatt sikerült felépíteni egy nagyon magas minőséget képviselő gyártóüzemet.
Balczó Barnabás, az MFB Invest vezérigazgatója úgy fogalmazott, Debrecenbe már hazajárnak a közös befektetések ünneplésére. Ebben a beruházásban a Debreceni Iparfejlesztési Alap révén vettek részt, mely szerinte számos további fejlesztést ösztönöz majd a városban. Az állami vagyonkezelő vezérigazgatója kiemelte, az állam partner abban, hogy Debrecen is az ország egyik erőközpontja legyen. Azt ígérte, hogy amennyiben egy debreceni beruházáshoz tőke kell, ők itt lesznek.
Patrick Good, a Sensirion Holding karbantartási és infrastrukturális igazgatója magyarul köszöntötte a résztvevőket, majd előadásában elmondta, számos lehetséges helyszínt megvizsgáltak beruházásuk helyszínéül, s Debrecenben találtak rá arra a városra, ahol a következő szintre tudják emelni a Sensiriont. Johannes Bleuel, a Sensirion Holding alelnöke azt emelte ki, hogy a gyár nagyon rövid idő alatt készült el, s hogy Debrecenben kiváló csapatot tudnak építeni az induláshoz.
Ábrahám László, a Sensirion Hungary Kft. ügyvezető igazgatója úgy látja, ennél a vállalatnál rendkívül inspiráló a környezet, mely arra ösztönzi a dolgozókat, hogy együtt álljanak helyt egy változó iparában. Az ügyvezető elmondta,
nemcsak már futó termékek gyártását hozzák Debrecenbe, hanem új termékek gyártása is indul majd itt magyar mérnökök közreműködésével.
A közelmúltban döntés született arról is, hogy egy új, hétfős fejlesztői csapatot hoznak létre Debrecenben.
A Sensirion debreceni álláshirdetéseit ezen az oldalon találják meg, Magyarországra szűrve: www.sensirion.com/en/career/career-openings/employee/
Vezető gyártó szabadalmaztatott technológiával
A Sensirion Holding a digitális mikroszenzorok és rendszerek vezető gyártója. A termékválaszték tartalmaz többek között gáz- és folyadékáram-érzékelőket, nyomáskülönbség-érzékelőket, illetve környezeti érzékelőket a páratartalom és hőmérséklet mérésére, illékony szerves vegyületek elemzésére, továbbá szén-dioxid és részecskék elemzésére.
A Kínában, Európában, Japánban, Dél- Koreában, Tajvanon és az Egyesült Államokban értékesítési irodákkal rendelkező nemzetközi hálózat az ügyfelek számára szabványos és egyedi érzékelőrendszer-megoldásokat kínál.
A Sensirion érzékelőket általában az autóiparban, az egészségügyben, különböző ipari területeken és a lakossági fogyasztói piacon használják.
A Sensirion-termékek egyik legfontosabb jellemzője a szabadalmaztatott CMOSens technológia, amely lehetővé teszi az érzékelő elem, a logikai áramkörök, a kalibrációs adatok és a digitális interfész intelligens rendszerbe történő integrálását egyetlen chipen belül. A Sensirion termékei iránt a világjárvány idején is nőtt a kereslet. A svájci cég ugyanis olyan szenzorokat is gyárt, amelyeket lélegeztetőgépekben használnak.