Hirdetés
Mákvirág
  • 2019. 12. 14. 02:31:55
  • Belépés
  • Regisztráció
  • Kapcsolat
Címlap

Ma 2019. December 14.
Szombat, Szilárda napja van.

 
Belépés Regisztráció
Dehir.hu
  • Címlap
  • Debrecen
    • Cívis Értéktár
  • Új Főnix Terv
  • Hajdú-Bihar
  • Belföld
  • Világ
  • Gazdaság
  • Kultúra
    • Kritika
    • Film
    • Zene
    • Színház
    • Képzőművészet
  • Sport
    • Labdarúgás
    • Kézilabda
    • Vízilabda
    • Jeges sportok
    • Küzdősportok
    • Autó-motor
    • Egyéni sportok
    • Más csapatsportok
    • Futsal
    • Kosárlabda
    • Próbajáték
  • Vélemény
  • Bulvár
  • Életmód
    • Utazás
    • Gasztro
    • Technika
    • Egészség
    • Méltóság Mezeje
    • Mai fiatalok
    • Család
    • Digitális átállás
  • DTV élő

Debrecen Sport Labdarúgás

Debreceni stadionfoglalás: vendégdrukkerek a nagyerdei arénában


Szerző: Árvay Sándor | arvay.sandor@dehir.hu Közzétéve: 2014.03.23. 13:10 | Frissítve: 2014.03.24. 18:02
A | A

Debrecen - Több ezer érdeklődő: idős drukkerek, kisgyermekes családok, a Loki B-közép tagjai a vendégszektorból csodálhatták meg az új stadiont. Hat hét múlva már meccset rendeznek itt!

Tweet

Megőrült ez az ember, de legalábbis lódít egy nagyot... - morgolódhattak az asszonyok sok debreceni otthonban, amikor családfő a vasárnap hajnalok hajnalának számító fél hét tájban mocorogni kezdett, s készülődését azzal indokolta, hogy indul a stadionba. Ilyenkor?! - fogalmazódott meg a párnák mélyéről a logikusnak tűnő apelláta, de talán el sem hangzott, mivel kérdezője azonnal a másik oldalára fordulva folytatta az alvást, tudván, hogy futball-ügyben egyébként sem érdemes vitatkozni.

Debreceni stadionfoglalás: vendégdrukkerek a nagyerdei arénában

Fotók: Árvay Sándor, dehir.hu

Sok-sok Loki-drukker nézte meg a stadiont

Galéria megnyitása (31 kép)

Akadt persze, aki - a házastársi kontroll, vagy csupán a női kíváncsiság okán - útra kelt társával e különösnek tűnő időpontban. S reggel fél nyolckor aztán legnagyobb meglepetésére, több ezer érdeklődőt talált a Nagyerdei Stadion északi kapujánál, a mementónak meghagyott vörös téglás ikertornyoknál.

Sok NB I-es meccsen nincs annyi néző, mint volt a vasárnapi Loki-viziten - Fotók: Dehir.hu/ÁS

Futballmeccset, persze nem rendeznek ilyen időpontban, ám a hétvége lazábbnak tűnő munkarendje lehetővé tette a létesítmény építőinek, hogy bemutassák a rövidesen felavatandó új stadiont a drukkereknek. Teljes körbejárásra, tüzetes nézelődésre nem volt alkalom - némi csalódottság érezhető is volt azoknál, akik az előzetes információk alapján történelmi eseményre számítottak, s beüzemelési próba jelszó alatt meghirdetett látogatásról azt gondolták, az összes funkció működőképesen megtekinthető, valamennyi helyiségbe be lehet kukkantani. Ám ők is tapasztalhatták, hogy még javában dolgoznak az építők, a hétvégi pihenő idején is, s kívül-belül sok a felvonulási terület, a munkahely, ahova illetéktelen egyelőre nem juthat be.

Csodának azonban így is részese lehetett az, aki először került kerítésen belülre. A látvány lenyűgöző! Európai színvonalú húszezres stadionja lesz Debrecennek. Aki egyszer itt jár, örökre azonosítani tudja majd - semmilyen más arénához nem hasonlítható egyedi jegyeket visel a Nagyerdő fái közé simuló régi-új létesítmény. Mely az 1934-ben épült öreg stadion helyén épült (a bejáratnál megőrizve az egykori tervező Sajó István előtt tisztelgő emléktáblát is), ám az új aréna a XXI. század követelményeinek felel meg, formájában és működésében egyaránt.

A vendégszurkolók szektorát tudtuk bejárni, az északi kapu mögötti lelátóról lehetett szemlélni, milyen is az új stadion, milyen lesz innen nézni a meccset. Kipróbálhattuk a székeket, láthattuk a nézőtér többi részétől elválasztó karvastagságú vaskerítést, a vandál-biztos, kulcs segítségével lehajtható fém ülőhelyeket, de kipróbálhattuk a kényelmes műanyag üléseket is. Jöttek drukkerek, Loki sállal, sapkával felszerelt törzsszurkolók, az egykori Nagyerdei stadionban még NB I-es meccseket látott idős futballbarátok, régi debreceniek és kíváncsiskodó idegenek, kisgyermekes családok, fiaikat terelgető apukák. Mindenki szemlélődött, fényképezett, videózott. S ámult. Néztünk, mint a moziban.

S közben Krecz Tibor a stadionrekonstrukciót végző gazdasági társaság kommunikációs vezetője mutatta be az új létesítményt. Fél nyolc után tíz perccel beszélni kezdett, s két órán át ömlött belőle a szó. Ontotta az információkat az építkezésről, a pálya talajáról, a büfék számáról, a működtetés gazdaságosságának fontosságáról, a tervezett programokról. Beszélt magától, s válaszolt minden kérdésre is. A körötte állók cserélődtek, a fotózkodásból, nézelődésből, csendes szemlélődésből, a lépcsők bejárásból érkezettek váltották fel a hallgatózó derékhadat, s ők is megtudhatták a számukra fontos kérdésekre a válaszokat.

Még körülbelül két hétig dolgoznak az építők, zajlik a stadion környékének parkosítása, a tereprendezés, aztán megkezdődik a végső visszaszámlálás a május elsejei hivatalos megnyitóig. Utána pedig jönnek a bajnoki és kupafellépések, a Dánia elleni válogatott találkozó, s a remélt aranyünnep. A nyárig terjedő időszak pörgeti önmagát, ám a július-augusztus lesz az igazi értékmérő, hiszen addigra bejáratódik a stadion, s akkor már a remélt nemzetközi kupameccsekre kell kaput nyitni.

Megtudhattuk, hogy az informatika mindent behálóz, a stadion vezérlőpultja vetekszik egy repülőgép irányító berendezésével. A hőmérséklethez, a levegő páratartalmához kalkulálja az öntözés erősségét és gyakoriságát, a téli pihenőre készülő fűszálakat is "be tudja csapni" a talaj december eleji felmelegítésével, az ilyenkor hiányzó éltető napsugár fénnyel való fényerővel való pótlásával. Hat hét nyugalomra, persze a gyepnek is szüksége van, ám februárban ismét tökéletes játéktér várja majd a mérkőzéseket. A pálya sok százmilliós érték, ezért törődést, fokozott gondoskodást igényel. Kérdezték is sokan, hogy akkor miként engedhető társbérletbe a virágkarnevállal?! A válasz szerint nem nyomorítják majd a virágkocsik az értékes gyepet - a főtribünnel szemközi lelátóra építik majd a mobil színpadot, a táncosok és zenekarok  pódiumát, ám maguk a kocsik az északi kapu és a stadion közötti díszköves területen lesznek majd megtekinthetőek, nem vonulnak be a játéktérre. Ez a külső agóra egyébként számtalan közösségi funkcióval bír majd - többek között itt lesz majd telente a szabadtéri jégpálya is.

S a szurkolók? Tapasztalhattuk, hogy a vendégdrukkerek is urasági körülmények között nézhetik majd a mérkőzést. Velük szemben lesz a Loki tábor, a nyugati (magasabb) oldalon a főtribün, a VIP-terület és a sajtó munkahelyei, valamint a nagy tárgyalótermek, alkalmanként rendezvények, konferenciák helyszínei. Röpködtek a számok, s az adatok, hogy hol lesznek a mozgássérülteket szállító liftek, hány büfé és mellékhelyiség épült, miként lehet majd fizetni a vendéglátó egységeknél, s hogy mikor kezdődik a jegyárusítás (április második felében), drágulnak-e a belépők (valamennyivel, de maradnak az átlagos mozijegy árszintjén).

Bő egy hónap van még a megnyitóig, hat hét az első mérkőzésig. A szurkolók már most hangpróbát tartottak. A vendégszektorból is erősnek tűnt a néhány ezer torok biztatása - mi lesz itt akkor, ha megszólal a túloldalon a Loki-tábor...


Címkék: stadion, Loki, Nagyerdei Stadion, szurkoló, Aréna, Drukker, debreceni stadion
Hozzászólás írásához jelentkezzen be!

HOZZÁSZÓLÁSOK (0)


Felnőtt tartalom!


Elmúltam 18 éves, megtekintem a tartalmat!

Vissza
Töltse le a Médiacentrum Debrecen mobilalkalmazását!

Hirdetés

Legújabb cikkek
  • Legújabb
  • Legolvasottabb

Férfi futsal NB I: az acélos dunaújvárosiak hat gólt rúgtak a DEAC-nak

Rövidpályás úszó-ob: Senánszky Petra az arany után bronzot nyert

Kosárlabda NB I: fontos DEAC-siker, egy lépéssel közelebb a kupadöntőhöz

Chartergép indul a DVSC-Schaeffler törökországi mérkőzésére

Kisebb földrengés volt Törökbálint térségében

Debrecenben tartott kihelyezett beszélgetést a Civil Összefogás Fórum

Hátrányos helyzetű gyerekeknél járt a Mikulás

Kamion és autó karambolozott Berettyóújfaluban

További híreink >>

Németországban robbantottak bankautomatákat, debreceni zsaruk is nyomoztak – videóval

Átadták a forgalomnak a debreceni Határ úti felüljárót

Csaknem húszezer debreceni diák szűrésére készülnek Debrecenben – fotókkal, videóval

Több mint 8 milliárd forintot szán a hajdú-bihari útfelújításokra 2020-ban a Magyar Közút – videóval

2021 nyarától egyedül viszi tovább a debreceni tömegközlekedést a DKV – videóval

Gyomorrontás és babavárás is alakíthatja a Loki keretét az évzáró meccsen – videóval

Megfordul a szél járása a debreceni zenekar új klipjétől

Debreceni cég újíthatja meg a Dósa nádor teret – látványtervekkel

További híreink >>
A Debrecen Televízió műsorai
  • DTV Műsorok
  • DTV Élő
Erőnk Forrása 2019-12-12

Erőnk Forrása 2019-12-12

Debreceni Színképek 2019-12-11

Debreceni Színképek 2019-12-11

Hajrá 2019-12-12

Hajrá 2019-12-12

Napszemle 2019-12-12

Napszemle 2019-12-12

 Köz-ügy 2019-12-12

Köz-ügy 2019-12-12

További műsorok >>
Hirdetés

Legújabb videók
  • Legújabb
  • Legnézettebb
Tizenkét hajdú-bihari vállalkozás az országos Top 500-ba is befér

Tizenkét hajdú-bihari vállalkozás az országos Top 500-ba is befér

2019.12.13.

Megállapodás és szűrések az egészségesebb Debrecenért

Megállapodás és szűrések az egészségesebb Debrecenért

2019.12.13.

A közlekedés volt a fő téma a megyei közgyűlés ülésén

A közlekedés volt a fő téma a megyei közgyűlés ülésén

2019.12.13.

414 éve kapták meg a kiváltságlevelet a hajdúk

414 éve kapták meg a kiváltságlevelet a hajdúk

2019.12.13.

A sereghajtónál zárja az évet a Loki

A sereghajtónál zárja az évet a Loki

2019.12.13.

Tizenkét hajdú-bihari vállalkozás az országos Top 500-ba is befér

Tizenkét hajdú-bihari vállalkozás az országos Top 500-ba is befér

2019.12.13.

A DKV lesz a felelős a teljes közösségi közlekedésért Debrecenben

A DKV lesz a felelős a teljes közösségi közlekedésért Debrecenben

2019.12.11.

Több mint háromszázan kaptak ajándékot a Tanyasi Advent keretében

Több mint háromszázan kaptak ajándékot a Tanyasi Advent keretében

2019.12.11.

Ferenczi Nikolett mellé állt a Vitesco

Ferenczi Nikolett mellé állt a Vitesco

2019.12.11.

Idei utolsó ülését tartotta a debreceni közgyűlés

Idei utolsó ülését tartotta a debreceni közgyűlés

2019.12.12.

Népszerű témák

  • Németországban robbantottak bankautomatákat, debreceni zsaruk is nyomoztak – videóval
  • Átadták a forgalomnak a debreceni Határ úti felüljárót
  • Csaknem húszezer debreceni diák szűrésére készülnek Debrecenben – fotókkal, videóval
  • Több mint 8 milliárd forintot szán a hajdú-bihari útfelújításokra 2020-ban a Magyar Közút – videóval
  • 2021 nyarától egyedül viszi tovább a debreceni tömegközlekedést a DKV – videóval
Címlap Debrecen
Cívis Értéktár
Új Főnix Terv Hajdú-Bihar
Belföld Világ
Gazdaság Kultúra
Kritika Film Zene Színház Képzőművészet
Sport
Labdarúgás Kézilabda Vízilabda Jeges sportok Küzdősportok Autó-motor Egyéni sportok Más csapatsportok Futsal Kosárlabda Próbajáték
Vélemény
Bulvár Életmód
Utazás Gasztro Technika Egészség Méltóság Mezeje Mai fiatalok Család Digitális átállás
DTV élő
Dehir
  • Felhasználási feltételek
  • Tájékoztató adatkezelésről
  • Impresszum
  • Médiaajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Adatvédelmi szabályzat
  • Összes cikk RSS

© 2017 Minden jog fenntartva. dehir

  • Címlap
  • Debrecen
    • Cívis Értéktár
  • Új Főnix Terv
    • Cívis Értéktár
  • Hajdú-Bihar
  • Belföld
  • Világ
  • Gazdaság
  • Kultúra
    • Kritika
    • Film
    • Zene
    • Színház
    • Képzőművészet
  • Sport
    • Labdarúgás
    • Kézilabda
    • Vízilabda
    • Jeges sportok
    • Küzdősportok
    • Autó-motor
    • Egyéni sportok
    • Más csapatsportok
    • Futsal
    • Kosárlabda
    • Próbajáték
  • Vélemény
  • Bulvár
  • Életmód
    • Utazás
    • Gasztro
    • Technika
    • Egészség
    • Méltóság Mezeje
    • Mai fiatalok
    • Család
    • Digitális átállás
  • DTV élő
    • Utazás
    • Gasztro
    • Technika
    • Egészség
    • Méltóság Mezeje
    • Mai fiatalok
    • Család
    • Digitális átállás
  • Belépés

Belépés

Még nem regisztrált?

Regisztráljon most!

Hibás felhasználói név vagy jelszó!

 

 

Ezt olvasta már?

Átadták a forgalomnak a debreceni Határ úti felüljárót

Átadták a forgalomnak a debreceni Határ úti felüljárót

Debrecen – Birtokba vehették a közlekedők az Ebes-Debrecen közötti vasúti korszerűsítés részeként megépült felüljárót és a hozzá kapcsolódó ötágú körforgalmat.