Hét polgármesterjelölt és nyolc kompenzációs lista lesz Debrecenben
Szerző: Dehir.hu | info@dehir.hu Közzétéve: 2014.09.12. 11:51 | Frissítve: 2014.10.10. 10:45
Debrecen – Nyilvántartásba vették a Munkáspárt jelöltjét is. A 24 egyéni körzetben 186 képviselőjelölt küzd az önök szavazatáért.
Hétfő délután négy órakor lejárt az ajánlásgyűjtési és jelöltállítási határidő az októberi önkormányzati választásra. A jelöltek közül sokan az utolsó órákban adták le ajánlóíveiket a helyi választási bizottságoknál, ezért például Debrecenben is csak pénteken született meg a végső, hivatalos lista a polgármesterjelöltekről, az egyéni képviselőkről és települési kompenzációs listákról.
Debrecenben a polgármesterjelöltséghez ötszáz ajánlást kellett összegyűjteni, ez először Papp Lászlónak, a Fidesz-KDNP jelöltjének sikerült. Hivatalosan jelölt Varga Zoltán (Demokratikus Koalíció), Kósa Márta (Civil Fórum Egyesület), Dobrossy István (DISZ), Madarasi István (MSZP) és Kőszeghy Csanád Ábel (Jobbik) is. Varga Imrét (Magyar Munkáspárt) pénteki ülésén vette nyilvántartásba a választási bizottság, így vele együtt hét polgármesterjelölt van Debrecenben. Ez azt is jelenti, hogy nem lesz polgármesterjelöltje Debrecenben sem az Együttnek, sem az LMP-nek, és független jelölt sem indul. A jelöltek közül az lesz a polgármester, aki a legtöbb szavazatot kapja.
Debrecen 24 választókerületében 186 képviselőjelölt küzd meg a voksokért. Nyolc jelölőszervezet egyébként mind a 24 debreceni választókörzetben állított volna jelöltet; a Fidesz-KDNP, a DK, a DISZ, a Civil Fórum Egyesület, az Együtt, az MSZP, a Jobbik és az LMP 24-24 jelöltje is leadta az ajánlóíveket. Végül az LMP-nek és a DISZ-nek sem jött össze a 24 jelölt, mert több jelöltjük nyilvántartásba vételét is elutasították. Az DISZ-nek 21 jelöltje lesz, az LMP-nek 17. Rajtuk kívül a Munkáspárt két jelöltet tudott állítani, mint ahogy lesz két független jelölt is. Aki az egyéni választókerületben nyer, az képviselő lesz. Amennyiben nem tudja, ön melyik egyéni szavazókörben adhatja le a voksát, ebből a dokumentumból utcanév szerint kiderítheti.
Egyéni választókerületi jelöltek Debrecenben:
01. számú választókerület
Becsky István Gábor - Fidesz-KDNP
Simonné Hernyák Mária - DISZ
Papp Miklós - DK
Kiss Béla - Együtt
Szabóné Puskás Ilona Erika - Civil Fórum
Grenczer Attila Csaba - Jobbik
Dr. Báthori-Tóth Imre - MSZP
02. számú választókerület
Papp Viktor - Fidesz-KDNP
Bugya Roland Sándor - DISZ
Sándor József István - DK
Rutz Tamás - Együtt
Gugg Erika - Civil Fórum
Nagy Zoltán - Jobbik
Dévai László - MSZP
Farkas Ádám - LMP
03. számú választókerület
Jámbor Ferenc - Fidesz-KDNP
Varga Lilla Klaudia - DK
Jóczik Bálint - Együtt
Zay Zsolt Tibor - Jobbik
Szabó József - Civil Fórum
Orosz Gyula Lászlóné - MSZP
Toók László Zoltán - DISZ
Tóth János - LMP
04. számú választókerület
Dr. Nagy Sándor - Fidesz-KDNP
Báthory Attila Gyula - DK
Barna Ádám - Együtt
Tölcsér Attila - Civil Fórum
Könnyű Miklós - MSZP
Bökönyi László - DISZ
Kőszeghy Csanád Ábel - Jobbik
Budai László - LMP
05. számú választókerület
Dr. Pankotai László - Fidesz-KDNP
Dr. Porcsalmyné Szegedi Éva - Együtt
Dr. Gondola Zsolt Zoárd - Civil Fórum
Czibere Albert - DK
Aranyiné Posgay Judit Emília - MSZP
Somogyi Ferenc - DISZ
Herpergel Róbert - Jobbik
Horváth Erika - LMP
06. számú választókerület
Danku Attila - Fidesz-KDNP
Elekné Szabó Katalin - DK
Debreceni Sándor - Civil Fórum
Kammerer Gábor - Együtt
Béres Balázs Péter - MSZP
Sándor Lajos - Jobbik
Szabó Sándor - DISZ
Jónás Norbert Márk - LMP
07. számú választókerület
Kovács István - Fidesz-KDNP
Kovács Józsefné - független jelölt
Kiss László - DK
Szathmári Károly - MSZP
Papp György - Civil Fórum
Faragóné Csutak Tünde Éva - Együtt
Dobány László - Munkáspárt
Lakatos János - Jobbik
Nagy Richárd - LMP
08. számú választókerület
Czellér László - Fidesz-KDNP
Jónásné Dáné Juliánna - DISZ
Belgyár László - DK
Dr. Rónai György - MSZP
Kovács Zénó - Civil Fórum
Tudlik Zoltán - Együtt
Kiss Csaba - Jobbik
Görög Jenőné - LMP
09. számú választókerület
Komolay Szabolcs - Fidesz-KDNP
Karsai Sándor - DISZ
Bozó Kornél Bencéné - DK
Sztancs Gábor - független jelölt
Káposznyák István - Együtt
Balogh János József - Jobbik
Timkó Zoltán Béla - Civil Fórum
Varga Mária - MSZP
Görög Jenő - LMP
10. számú választókerület
Szabó Gyula - Fidesz-KDNP
Dombi Beáta Urszula - DK
Fényi Gábor - MSZP
Janitor János - Civil Fórum
Ágoston Tibor - Jobbik
Erős Bence Zsolt - Együtt
Barna Attila - DISZ
Hegedűs Imre - LMP
11. számú választókerület
Orosz Ibolya Aurélia - Fidesz-KDNP
Novák János - Együtt
Koppányi Éva - DK
Kovács Balázs - Civil Fórum
Pozsár Lajos - DISZ
Suták Miklós - MSZP
Csikai József - Jobbik
12. számú választókerület
Csaholczi Attila - Fidesz-KDNP
Nagy Lajos - DISZ
Magyarné Marincsák Ibolya - Civil Fórum
Dávidné Németi Imola Erika - MSZP
Varga Zoltán Imre - DK
Szilvási Ottó - Együtt
Pákh Éva Emília - Jobbik
Lövei Sándor - LMP
13. számú választókerület
Székely Erzsébet Ildikó - DISZ
Dr. Ary Petronella Anna - Fidesz-KDNP
Koncz Ferenc - DK
Kovács Gábor - Együtt
Huszka Balázs Imre - MSZP
Nagy István Ferenc - Civil Fórum
Nagy Gyula - Jobbik
Szalóki Zsanett - LMP
14. számú választókerület
Varga András - Fidesz-KDNP
Birinyi Elizabet - Civil Fórum
Somogyi László - MSZP
Szabó Ákos - Jobbik
Szabó Anikó - DK
Herczku Tímea Piroska - Együtt
Kassai Zoltán - DISZ
Kreith Anita Márta - LMP
15. számú választókerület
Dr. Széles Diána - Fidesz-KDNP
D.Szabó Gyula - DISZ
Illyés János - Civil Fórum
Pallás György - MSZP
Dr. Surányi Béla Mihály - DK
Fehér Sándor - Együtt
Szincsák Lászlóné - Jobbik
16. számú választókerület
Dr. Barcsa Lajos - Fidesz-KDNP
Faragó Lajos Csaba - DK
Bernáth István - DISZ
Kiss Tamás - Együtt
Hevesiné Csapó Zsuzsanna - Civil Fórum
Batiz Judit - Jobbik
Zágonyi Imre Gyula - MSZP
Fekete László Rómeó - LMP
17. számú választókerület
Dr. Papp Csaba Sándor - Fidesz-KDNP
Jánki József - DK
Fábián Péter - Civil Fórum
Papp Andorné - MSZP
Máró Éva Zsuzsánna - Együtt
Makó Ferenc - Jobbik
Borosné Takács Andrea - DISZ
Tardi Sándor - LMP
18. számú választókerület
Dr. Kiss Sándor - Fidesz-KDNP
Perge Ilona Ildikó - DK
Kulcsár Gábor - Jobbik
Szentkirályiné Kovács Teréz - Civil Fórum
Kádárné Antal Ivett - MSZP
Nagy Judit - Együtt
Dr. Bagi Éva - DISZ
Porcsalmy-Fekete Ádám - LMP
19. számú választókerület
Dr. Mazsu János - Fidesz-KDNP
Ládi János - DK
Párkányiné Molnár Ibolya - Civil Fórum
Gráfel Sándor - DISZ
Szemők Zoltán István - Együtt
Dr. Bazsa György - MSZP
Tornyi Gábor - Jobbik
20. számú választókerület
Fodor Levente - Fidesz-KDNP
Gulácsi Anna Ilona - DK
Hajdu Zsuzsánna - Civil Fórum
Kaskötő Mihály László - Együtt
Ujj István - Jobbik
Asztalán Csaba - MSZP
21. számú választókerület
Simon Gyula - DISZ
Korbeák György - Fidesz-KDNP
Vaszkó Imre - DK
Dr. Szegedi István - Együtt
Biri Istvánné - MSZP
Békési Zoltán Sándor - Civil Fórum
Dobány Lászlóné - Munkáspárt
Bogdán Szabolcs - Jobbik
Karap Attila - LMP
22. számú választókerület
Hernádi Zoltán - Fidesz-KDNP
Molnár Imre - DK
Kósa Márta Ilona - Civil Fórum
Papp László Miklós - Együtt
Kósa Ottó József - MSZP
Völgyesi Márton Dániel - LMP
Szegedi Miklós - Jobbik
23. számú választókerület
Szilágyi László - Fidesz-KDNP
Korcsog József György - DK
Csonka Károlyné - Együtt
Kun Gyula - MSZP
Fekete Sándor - Civil Fórum
Czene Richárd Bence - Jobbik
Zsilinszky Pál János - DISZ
Bársony Attila István - LMP
24. számú választókerület:
Balázs Ákos Péter - Fidesz-KDNP
Szabó András Györgyné - DK
Szabó László - Civil Fórum
Kovács Viktória - MSZP
Kanizsár János Richárd - Együtt
Pokorni László Tibor - Jobbik
Sütő Barbara - DISZ
A vesztesekre leadott szavazatok nem vesznek el abban az esetben, ha a vesztes jelöltet kiállító pártnak vagy szervezetnek van kompenzációs listája. Így juthatnak a közgyűlésbe olyanok is, akik ugyan egyéniben nem nyertek, de a párt vagy a szervezet jelöltjeire elég szavazat érkezik.
Debrecenben a Fidesz-KDNP-nek, a Demokratikus Koalíciónak, az Együttnek, az LMP-nek, a DISZ-nek, a Civil Fórumnak, az MSZP-nek és a Jobbiknak lesz kompenzációs listája. Természetesen a megszerzett szavazatok számától függően a kompenzációs listák elejéről juthatnak be képviselők.
A közgyűlés 35 fős, egyéniben 24 képviselő szerez mandátumot, és a megválasztott polgármester is képviselő lesz, ezen túl tehát tíz helyet lehet megszerezni kompenzációs listákról.
Települési kompenzációs listák Debrecenben:
Fidesz-KDNP
1 Dr. Papp László
2 Becsky István Gábor
3 Papp Viktor
4 Jámbor Ferenc
5 Dr. Nagy Sándor
6 Dr. Pankotai László
7 Danku Attila
8 Kovács István
9 Czellér László
10 Komolay Szabolcs
11 Szabó Gyula
12 Orosz Ibolya Aurélia
13 Csaholczi Attila
14 Dr. Ary Petronella Anna
15 Varga András
16 Dr. Széles Diána
17 Dr. Barcsa Lajos
18 Dr. Papp Csaba Sándor
19 Dr. Kiss Sándor
20 Dr. Mazsu János
21 Fodor Levente
22 Korbeák György
23 Hernádi Zoltán
24 Szilágyi László
25 Balázs Ákos Péter
Demokratikus Koalíció
1 Varga Zoltán Imre
2 Korcsog József György
3 Molnár Imre
4 Vaszkó Imre
5 Jánki József
6 Koncz Ferenc
7 Gulácsi Anna Ilona
8 Belgyár László
9 Báthory Attila Gyula
10 Dombi Beáta Urszula
11 Kiss László
12 Papp Miklós
13 Bozó Kornél Bencéné
14 Elekné Szabó Katalin
15 Faragó Lajos Csaba
16 Perge Ilona Ildikó
17 Szabó András Györgyné
18 Sándor József István
19 Czibere Albert
20 Ládi János
21 Koppányi Éva
22 Szabó Anikó
23 Dr. Surányi Béla Mihály
24 Varga Lilla Klaudia
Együtt
1 Dr. Szegedi István
2 Kammerer Gábor
3 Szemők Zoltán István
4 Szilvási Ottó
5 Fehér Sándor
6 Papp László Miklós
7 Kaskötő Mihály László
8 Jóczik Bálint
9 Novák János
10 Erős Bence Zsolt
11 Barna Ádám
12 Kiss Tamás
13 Kiss Béla
14 Kovács Gábor
15 Kanizsár János Richárd
16 Herczku Tímea Piroska
17 Rutz Tamás
18 Nagy Judit
19 Káposznyák István
20 Tudlik Zoltán
21 Dr. Porcsalmyné Szegedi Éva
22 Máró Éva Zsuzsánna
23 Faragóné Csutak Tünde Éva
24 Csonka Károlyné
LMP
1 Görög Jenő
2 Kreith Anita Márta
3 Horváth Nándor László
DISZ
1 Dr. Dobrossy István Jenő
2 Simonné Hernyák Mária
3 D.Szabó Gyula
4 Jónásné Dáné Juliánna
5 Karsai Sándor
6 Nagy Lajos
7 Simon Gyula
8 Bernáth István
9 Székely Erzsébet Ildikó
10 Bugya Roland Sándor
11 Bökönyi László
12 Toók László Zoltán
13 Somogyi Ferenc
14 Szabó László
15 Szabó Sándor
16 Barna Attila
17 Pozsár Lajos
18 Zsilinszky Pál János
19 Kassai Zoltán
20 Gráfel Sándor
21 Borosné Takács Andrea
22 Dr. Bagi Éva
23 Toldi László
24 Dr. Nagy Tibor Endréné Dr. Szolnoki Erzsébet
Civil Fórum
1 Dr. Gondola Zsolt Zoárd
2 Kósa Márta Ilona
3 Illyés János
4 Magyarné Marincsák Ibolya
5 Szentkirályiné Kovács Teréz
6 Párkányiné Molnár Ibolya
7 Hajdu Zsuzsánna
8 Tölcsér Attila
9 Fábián Péter
10 Birinyi Elizabet
11 Szabó László
12 Gugg Erika
13 Szabóné Puskás Ilona Erika
14 Debreceni Sándor
15 Papp György
16 Kovács Zénó
17 Janitor János
18 Kovács Balázs
19 Szabó József
20 Békési Zoltán Sándor
21 Timkó Zoltán Béla
22 Nagy István Ferenc
23 Fekete Sándor
24 Hevesiné Csapó Zsuzsanna
MSZP
1 Madarasi István
2 Dr. Rónai György
3 Szathmári Károly
4 Pallás György
5 Biri Istvánné
6 Suták Miklós
7 Somogyi László
8 Asztalán Csaba
9 Dr. Bazsa György
10 Béres Balázs Péter
11 Dávidné Németi Imola Erika
12 Dévai László
13 Fényi Gábor
14 Huszka Balázs Imre
15 Kádárné Antal Ivett
16 Kósa Ottó József
17 Kovács Viktória
18 Orosz Gyula Lászlóné
19 Papp Andorné
20 Zágonyi Imre Gyula
21 Dr. Csiha Tünde
22 Dr. Bedő Tibor Zoltán
23 Anik József László
24 Balogh Sándor
25 Varga Ferencné
26 Dr. Taraczközi Ágnes Magdolna
27 Dr. Bula Ernő Miklós
Jobbik
1 Kőszeghy Csanád Ábel
2 Ágoston Tibor
3 Csikai József
4 Herpergel Róbert
5 Nagy Zoltán
6 Balogh János József
7 Zay Zsolt Tibor
8 Sándor Lajos
9 Pokorni László Tibor
10 Batiz Judit
11 Bogdán Szabolcs
12 Czene Richárd Bence
13 Grenczer Attila Csaba
14 Kiss Csaba
15 Lakatos János
16 Makó Ferenc
17 Nagy Gyula
18 Szabó Ákos
19 Szegedi Miklós
20 Pákh Éva Emília
21 Szincsák Lászlóné
22 Tornyi Gábor
23 Ujj István
24 Kulcsár Gábor
Dehir - 186 egyéni képviselőjelölt indul Debrecenben
HOZZÁSZÓLÁSOK (0)